05/09/2014

Jedním slovem rychlovka. Potom, co jsme odvezli zbytek rodiny do Mnichova na letiště, kteří jeli na svojí velkou cestu, nám bylo líto jet jen tak zpět domů, když jsme byli tak blízko hor. Nejdřív jsme chtěli na Berninu, ale nakonec jsme jeli na Ortler, protože byl blíž, a navíc napadl sníh a tak jsme odpískali i Hintergrad a šli jen normálkou. I ta se nám ale moc líbila. Další den jsme si vyšli na výlet v údolí Kaunertal a poslední den se nám nakonec podařilo vyjít na Zugspitze údolím Höllental. Cesta to byla dlouhá, ale výhledy a ferrata stojí za to.

Fotky jsou TADY

20/08/2014

Po loňském prvotním zážitku z cyklovýletování jsme i letos museli na kolech někam vyrazit. Loni bylo cílem moře a tak jsme hledali něco jiného. Neměli jsme moc času a tak padla volba na Berlín, kde jsme ani jeden pořádně nebyli. Město nás mile překvapilo a celkově to byl zas povedenej výlet. Cestu zpět jsme si zkrátili vlakem do Drážďan, ale poté již zas na kole přes Pravčickou bránu do Ústí. Tam nám poskytl azyl můj strejda a s  ním jsme pak jeli i kus směrem domů.

Fotky v prezentaci ZDE!

01/08/2014

Úchvatných 40 dní plných dobrodružství a čistýho cestování. Začátkem byla jednodenní návštěva Moskvy, ale pravé cestování začíná v Novosibirsku. Odtud jsme se přesunuli směrem do Altaje. Ruská byrokracie nás donutila jít jen do zóny bez permitu. Navštívili jsme tak 3-denním trekem Šavlinská jezera a poté jsme již zamířili do Mongolska. S několika menšími problémy se dostáváme do Ölgii, kde se kvůli/díky svátku Nádam zdržujeme. Poté se již ale džípem přesouváme do NP Tavan Bogd, kde jsme absolvovali 6-denní trek s výstupem na Malchin (4050 m n.m.). Snad nejhezčí trek, co jsme kdy šli. Následně jsme se již směřovali směrem k Ulanbaataru. Po 2 dnech v buse jsme se dostali ke klášteru v Chužiru (Erdenezu) a poté ještě do NP Chustaj. Z UB jsme si zajeli do krásného, i když propršen...

30/04/2014

Mix z babičky 60-tin, z několika výletů na Sokolíky, Český ráj atd. Pár fotek je taky z hokoje. V neposlední řadě je tu také několik fotek z vystoupení Špindleráčku u příležitosti otevírání nové naučné stezky o rybách, kterou otevíral Jakub Vágner.
 

FOTO zde!

24/02/2014

Klasická hurrá akce, která dopadla naprosto ideálně. Tři krásný dny jsme strávili s Luckou a Michalem na chatě Martin-Bush hütte. Celý tři dny jsme nepotkali živou duši a do syta jsme si užili denně čistý prašánek, krásný výhledy i romantický večery s vůní připálenejch pekáčů, kde se rozpouštěl sníh. Vystopili jsme na vrcholi Similaun a Mutmal Spitze...

http://cestou.eu/alba/vent_skialp/index.html

Please reload

© 2016 Matěj Švec

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now